Астън Вила 1-3 Нюкасъл: Фабиан Шар доказва невероятния герой, който ще нанесе първо домакинско поражение за сезона на страната на Унай Емери и ще повдигне настроението на Тайнсайд
Daily Mail | 2024-01-31 | 03:31:52

Алмирон влезе като резерва през второто полувреме на контузения Александър Исак и създаде третия гол с брилянтен удар и центриране, завършило с Алекс Морено, който вкара топката в собствената си врата.

Нюкасъл, който загуби шест от последните си седем мача в лигата, сега ще се чувства по-оптимистично настроен за шансовете си поне да се класира за Лига Европа през следващия сезон. В тази форма те трябва да настояват за място в първите шест.

Нюкасъл спечели огромна победа с 3-1 като гост на преследвача на Шампионската лига Астън Вила

На четирите най-големи надежди на Вила беше нанесен огромен удар, след като Свраките ги изумиха през първото полувреме

Защитникът Фабиан Шар вкара неочакван дубъл през първото полувреме в най-доброто представяне от Свраките

Оли Уоткинс върна един за Виланс, но щетите вече бяха нанесени

Вашият браузър не поддържа iframes.

Двете страни бяха влезли в играта с различни съдби. Вила се похвали с най-добрия домакински резултат в дивизията с 28 точки от десетте си мача в лигата на Вила Парк. Нюкасъл спечели само веднъж като гост през целия сезон, дори това да беше победа с 8-0 срещу Шефилд Юнайтед.

Вила подходи към мача, като загуби само една от своите последните десет мача. Нюкасъл избяга в Бирмингам, знаейки, че нито един отбор не е отбелязал по-малко точки от тях през двата месеца, откакто победиха Манчестър Юнайтед на 2 декември и след това сезонът им се срина.

Джейкъб Мърфи направи брилянтен пас около Езри Конса на пътя на Антъни Гордън, Гордън се изви и завъртя в позиция за стрелба, само за да види как усилията му са блокирани от краката на Емилиано Мартинес.

Всеки, който има дори бегъл спомен от финала на Световното първенство през 2022 г., ще знае, че спирането на удари с крака е специалитетът на вратаря на Вила .

Мениджърът Унай Емери ще бъде много разочарован след трети пореден мач без победа

Ударът на Гордън беше първият опит от двете страни в мача, но шансът на Нюкасъл подтикна Вила към по-голяма спешност. Минута по-късно Муса Диаби се втурна към пас, но само с Мартин Дубравка, който трябваше да победи, той раздразни публиката, като се опита да прати топката към Оли Уоткинс. Беше хакнато ясно.

Нюкасъл беше много по-добрият отбор през първото полувреме и превъзходството им се показа отново, когато Александър Исак се натъкна на дълга топка и я изигра широк към Мърфи. Мърфи нахлу навътре и тества Мартинес с удар, който рикошира пред вратаря.

Мартинес успя само да парира топката в краката на Шон Лангстаф на десет ярда встрани . Изглеждаше, че Лонгстаф трябва да отбележи, но Клемент Ленглет се хвърли към удара и направи превъзходен блок, който запази равенството.

Не за дълго. Увереността на Нюкасъл растеше през цялото време и когато бе изпълнен корнер отдясно, Шар си проправи път пред Конса, за да вкара топката от близко разстояние.

Четири минути по-късно гостите удвоиха преднината си. Когато корнер на Нюкасъл беше изчистен само наполовина, Гордън го отправи от воле към вратата. Ленглет по невнимание я отклони над Мартинес и когато вратарят на Аржентина успя да я докосне до гредата, Шар отново беше там, за да удари топката над линията.

Капитанът на Вила Джон Макгин стреля с глава от корнер дълбоко в добавеното време в края на първото полувреме. Това беше най-близо до гол на Вила. Домакинската публика освирква рефера Джон Брукс, когато той напусна полувремето, но резултатът нямаше нищо общо с него. Не се е случвало често този сезон, но поне през първите 45 минути Вила беше напълно надиграна у дома.

Вила започна второто полувреме по-целесъобразно и в рамките на пет минути след рестарта, Youri Tielemans плъзна пас вътре в Schar, за да може Watkins да избяга. Уоткинс стигна до топката точно преди Дубравка, но не можа да мушне топката покрай вратаря, който я блокира смело и получи комплект шпилки в крака си за проблемите си.

Еди Хау ще въздъхна с облекчение, след като приключи серия от четири последователни поражения

Шар изглежда беше единственият играч на Нюкасъл, който не е свързван с напускане този месец - и той показа защо с превъзходно представяне

Защитникът на Вила Алекс Морено гледаше измъчен, докато бръкна в собствената си мрежа, за да направи 3-0

Уоткинс се записа в таблицата за да грабне деветия си гол във Висшата лига за сезона

Вила скоро бяха наказани за разточителството си. Гордън изигра идеално претеглен пас към пътя на припокриващия се Алмирон, ниското му центриране избегна плонжа на Мартинес и когато Мърфи се плъзна на задната греда, докосването му се удари в гредата, преди да се отбие от бедния Алекс Морено в мрежата.

Морено се сблъска тежко с гредата в процеса на допускане на автогола и се нуждаеше от лечение, преди да може да продължи. Феновете на Нюкасъл не забелязаха. Те нямаха какво да празнуват напоследък, но компенсираха за това, тъй като Мърфи и съотборниците му танцуваха и скачаха пред тях.

Вила отчаяно се опитваше да се бие обратно. Диаби пое топката около Дубравка и плъзна топката към вратата, но Шар беше там, за да я избие от линията. Емери не чака повече, за да промени нещата. Той привлече Николо Заниоло, Джейкъб Рамзи и Леон Бейли, за да се опитат да осъществят възстановяване.

Подейства почти веднага. Бейли наелектризира домакините. Двадесет минути по-късно той се натъкна на топка над горната част на защитата на Нюкасъл и центрира с темп и прецизност в наказателното поле от шест ярда, където Уоткинс я пресрещна при бягане и я вдигна високо в мрежата с левия си крак.

Две минути по-късно Уоткинс си помисли, че е вкарал отново, когато бутна топката покрай Дубравка, но линейният съдия сигнализира веднага и ВАР потвърди, че решението му е правилно. Това не помогна много за обезвъздушаването на отново заредения Villa Park, но Villa не успя да намали повече разликата.